Kontaktujte nás

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi cenovou nabídku na:

 
 
 
 
 
 
 
 
Jméno*
Město*
Email*
Telefon*
Text zprávy

Partner projektu:

Dedikované CBCT a hybridní systémy

První CBCT systémy byly určeny radiologům, kteří získané informace předávali referujícím lékařům.

Se zvyšujícím se zájmem stomatologů a čelistních chirurgů o tento typ vyšetření se začaly přístroje vyskytovat i v mnoha menších klinikách či ordinacích.

Vzhledem k tomu, že základním diagnostickým nástrojem zůstává z několika důvodů stále OPG, tak tyto kliniky potřebují i panoramatický rentgen. Z volumetrických  datasetů pořízených CT přístrojem lze sice (při dostatečném FOV) vygenerovat OPG sníme. Nicméně vyšetřovat pacienta pomocí CBCT za účelem získání pouze zonogramu (OPG) je neefektivní, zejména z hlediska radiační zátěže a časové náročnosti.  Z tohoto důvodu tedy logicky postupem času vznikl nový segment trhu – hybridní přístroje. Ty spojují jak CBCT technologii tak klasické 2D zonografické zobrazovací metody.

Panoramatický rentgen potřebuje relativně pokročilou kinematiku. Tento požadavek u CBCT systémů pro jejich základní fungování potřeba není. A proto jsou mezi hybridními systémy, které vznikly jako deriváty CBCT systémů a hybridními systémy odvozených spíše od panoramatických rentgenů rozdíly.

Pracoviště, která vyžadují maximální diagnostickou hodnotu zvolí samostatný CBCT systém a samostatný panoramatický rentgen. Většině ordinací a klinik jsou však určeny právě hybridní systémy, které jsou samozřejmě ekonomičtějším řešením.

  • VGi

Ke stažení

  • PDF (62.09 KB, 02.09.2013, 22:06) - Základní principy CBCT (Angličtina)
  • PDF (1.27 MB, 02.09.2013, 22:09) - What the general dental practitioner should know about cone-beam computed tomograph technology (Angličtina)
  • PDF (5.13 MB, 02.09.2013, 22:11) - Applications of Cone Beam Computed Tomography (CBCT) in the Practice of Oral and Maxillofacial Surgery (Angličtina)