Kontaktujte nás

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi cenovou nabídku na:

 
 
 
 
 
 
 
 
Jméno*
Město*
Email*
Telefon*
Text zprávy

Partner projektu:

Fokální vrstva (2D)

U 2D projekcí u hybridního systému je klíčové jak se umí rentgen adaptovat na individuální morfologii pacienta. Kromě tzv. mechanické volnosti, tedy mechanických omezení, tuto adaptaci dále ovlivňuje způsob řízení pohybu a případná adaptace na individuální morfologii pacienta.

Počet os udává defacto mechanickou volnost a teoretickou schopnost adaptace tzv. fokální vrstvy na individuální požadavky zobrazení. Nejjednodušší rentgeny mají pouze rotaci, složitější přídávají další osu pohybu (většinou pomocí translace středu rotace v jednom směru) a ty nejsložitější i další pohyb v ose kolmé na výše zmíněnou translaci.

Samotný stupeň kinematické volnosti využívá většina přístrojů jen omezeně. Disponují předdefinovanými profily pacientů (dle statistického průměru populace) a obsluha má za úkol zvolit vhodnou trajektorii dle vlastního úsudku. Vzhledem k tomu, že každý pacient je specifický, tak často dochází k tomu, že některé anatomické struktury leží mi fokální vrstvu a nejsou dobře zobrazeny.  Sofistikovanou práci s fokální vrstvou po expozici umožňují systémy Ajat. Novinkou je inteligentní řízení trajektorie v reálném čase, řídící se morfologií konkrétního pacienta (NewTom GiANO).

  • Fokální vrstva