Kontaktujte nás

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi cenovou nabídku na:

 
 
 
 
 
 
 
 
Jméno*
Město*
Email*
Telefon*
Text zprávy

Partner projektu:

FOV

FOV je zkratka pro Fielf-Of-View (neboli velikost zobrazovacího pole) a je jedním z nejdůležitějších parametrů; mnohdy rozhodujícím.  U Cone-Beam systémů se jedná o rozměr kužele, tedy průměr a výšku. Výběr nejoptimálnějšího průměru je velmi diskutovaným tématem mezi jednotlivými specializacemi využívající 3D systémy. Pro zachycení celé čelisti dospělého pacienta je bezpochyby potřeba průměr  FOV  okolo 10 cm . Systémy s 8 cm  průměrem deklarují jeho dostatečnost, toto řešení je však omezující - zejména u „guided surgery“ je zachycení celé čelisti klíčové.  Tvrzení dodavatelů systémů o vhodnosti 8 cm průměrů je třeba vždy porovnat  s reálnými potřebami v  praxi, u  kterých je 8 cm průměr mnohdy nedostatečný (zejména u dospělých urostlých mužů).  Pro správné rozhodnutí vhodného průměru FOV je třeba mít na mysli i rezervu pro polohování pacieta.

Poslední studie dospěly k názoru, že pro celou čelist je ideální průměr 10 cm, pro zachycení čelistních kloubů pak 14-15cm. Druhá část parametru FOV, kterou je výška, studie podporují parametr 10 cm dostačující pro obě čelisti a 5 cm pro čelist jednu.

Pro zachycení kloubů je potřeba průměr 14 cm. Pro ORL využití je pro současné zachycení obou skalních kostí je potřeba 15 cm a ideálně speciální projekce 15x5 cm.

FOV není rozměr senzoru pro 3D. Ten je ve většině případů větší o  cca. 30%. Pouze koncepčně starší systémy, které ve srovnání neuvádíme, mohou mít senzor menší než je udávané FOV.  Velikost senzoru do značné míry definuje cenu přístroje.