Kontaktujte nás

Chci získat ZDARMA:

 

Pošlete mi cenovou nabídku na:

 
 
 
 
 
 
 
 
Jméno*
Město*
Email*
Telefon*
Text zprávy

Partner projektu:

Řízená implantologie

Pro bezpečně a správně zavedený implantát je potřeba CT  vyšetření (MSCT nebo lépe CBCT).

Ŕízená (guided) implantologie (myšleno zubní implantologie) je implantologie pomocí operačních šablon. Začíná vyšetřením čelistí pomocí výpočetní tomografie (CT) kvalitním CBCT systémem. Spojením skenu modelu (nebo intraorálního 3D skenu) s CBCT daty vznikne dataset umožňující plánování protetiky a pozic implantátů. Jeden velmi výkonných softwarů je např. coDiagnostiX. Samozřejmě čím kvalitnější zobrazení tím je diagnostika i plánování snadnější a přesnější. Dále se provádí trojrozměrná analýza kostní tkáně pomocí softwaru, kde lékař modeluje umístění implantátů do čelisti virtuálně, přičemž je důkladně pozicionuje s ohledem na anatomické útvary a na budoucí protetiku. Poté nejlépe pomocí 3D tiskárny zhotoví chirurgická šablona, v níž jsou uloženy všechny informace o trojrozměrném umístění implantátů v čelisti. Chirurgická šablona obsahuje též komponenty (hilzny, stopery atd) pro konkrétní typ a značku implantátu. 

Lékař tedy posílá data do své CAD/CAM (ideálně DWOS) laboratoře, která 3D tiskárnu vlastní nebo zasílá data do nejzkušenějšího a největšího výrobního centra Microdent.

Plánovací software (např. coDiagnostiX) umožňuje import dat z 3D(CBCT) ve formátu DICOM nebo STL. Jedná se tedy o otevřený systém a je zajištěna 100% přesnost sloučení STL (standard STL je popsán na www.3dinfo.cz)  dat z intraorálního skeneru nebo skeneru modelů.

A co je to navigovaná implantologie se dozvíte zde: http://www.3dinfo.cz/cs/pojmy/navigovana-implantologie/

Aktualizoval: Adam Švrčina, CAMOSCI CZECH s.r.o. dne 20.4. 2015., Zelená linka: 800 100 138 (CZ), 048 324 00 33 (SK).

  • šablona z 3D tiskárny Objet Eden 260v
  • šablona z 3D tiskárny Objet Eden 260v
  • Guided surgery
  • Guided surgery